Доставка

- Нова Пошта;
- Ін-Тайм;
- Автолюкс

Оплата доставки на суму меншу 2000 грн здійснюється за рахунок замовника.

Тільки у нас! При покупці товару на суму від 2000 грн ДОСТАВКА ПО УКРАЇНІ БЕЗКОШТОВНА!!!


Переваги покупки в нашому магазині:
 • Можливість повернути товар протягом тижня;
 • Безкоштовна доставка;
 • Якісне обслуговування
Круг відрізний по металу Ataman
Артикул: відсутній

Круг відрізний по металу Ataman

Круг відрізний по металу Ataman 125-1,6 мм 9.47 грн.
Круг відрізний по металу Ataman 180-1,6 мм 19.16 грн.
Круг відрізний по металу Ataman 230-2,0 мм 23.98 грн.

Круг відрізний по металу Ataman призначений для нарізання або різки металевих елементів за допомогою спеціальних інструментів, таких як шліфмашинка (болгарка), або пневматична шліфмашинка або станок на якому відбувається робочий процес. Даний вид кругів є надійним інструментам який забезпечить якісне виконання роботи. Ним можна нарізати листові метали, профілі тонкостінні, шпильки, арматуру та інше. Сам диск складається з дуже якісного оксиду алюмінія, що дозволяє проводити ним роботи на дуже високих обертах.

Що необхідно знати про відрізні диски по металу:

Абразивна різка є одним з найбільш ефективних, доступних і продуктивних видів заготівельних операцій. Широкого використання відрізних абразивних кругів сприяє їх доступність, висока продуктивність, можливість обробляти заготовки практично з будь-якого матеріалу, невимогливість до середовища і температури. А експлуатація даного інструменту не потребує спеціальної підготовки. Потрібні лише елементарні знання і навички

Тому, не випадково, досить динамічно зростає обсяг продажів пневмо і електроінструменту. Відповідно зростає і споживання відрізних кругів. Збільшується і кількість представлених на ринку України торгових марок, які постачають відповідну продукцію.

Для виготовлення відрізних кругів більшість виробників, як правило, застосовують схожі технології і типовий перелік основних матеріалів, використовують типове обладнання. На різних підприємствах воно може бути різного технічного рівня, але наявність навіть найсучасніших зразків обладнання не є гарантією високої якості кінцевої продукції.

Той, хто використовує відрізні круги, має обмежені можливості для об'єктивної оцінки їх якості. Зовні всі зразки, пропоновані на ринку різними фірмами, виглядають практично однаково, невеликі відмінності, за якими можна зробити якісь висновки, здатний розглянути тільки досвідчений фахівець. Випробувальні лабораторії зазвичай існують тільки на спеціалізованих підприємствах, а широко поширений метод перевірки вручну дає не дуже представницькі результати, і навряд чи дані, отримані таким чином, можуть бути використані як вирішальний аргумент у суперечці з продавцем. Ви маєте право заявити, що представлений їм нарізний круг не забезпечує тих якісних показників, які були заявлені спочатку, але як це довести практично? Більш того, які взагалі критерії застосовні для споживчої оцінки кругів?

Найчастіше в подібних випадках обмежуються мінімумом параметрів, які найбільш зрозумілі покупцеві: ціна, зносостійкість, продуктивність.

Насправді ж ці дані є похідними безлічі експлуатаційних характеристик відрізних кругів, регламентованих чинним в Україні ДСТУ ГОСТ 21963: 2003. Якщо розглядати основні з них, то в першу чергу необхідно звернути увагу на ті, перевірити які не складає труднощів, навіть без застосування спеціальних методів:

 • Зовнішній діаметр круга

Абсолютно «прозорий» параметр, але і він відкриває можливості для певних маніпуляцій. Допустиме відхилення діаметра (+/- 3 мм) від нормативного дозволяє деяким виробникам (причому на цілком легальній основі), працюючи на його нижній межі (-3 мм), економити на використовуваних матеріалах, що в підсумку призводить до зниження робочого ресурсу інструменту.

 • Висота круга

Найчастіше є предметом зловживань з боку недобросовісних виробників. Допустима межа відхилення (+/- 0,3 мм) дає можливість економити на матеріалі, відступати від технології і невиправдано підвищувати стійкість круга. Тільки солідні сертифіковані виробники повною мірою витримують заявлені значення.

 • Нерівномірність висоти круга

Відповідність даного показника нормативним вимогам багато в чому залежить від технічного рівня підприємства-виробника. Наслідки ж для споживача можуть бути дуже неприємні - від можливого дисбалансу в роботі інструменту (вібрація шліфмашинки) до отримання косого різу, що особливо проявляється при обробці заготовок великого перерізу.

 • Радіальне і торцеве биття круга

Сам термін відображає і його фізичну суть. Відхилення від нормативного значення (більше 0,8 мм) не дозволить, в кращому випадку, зробити рівний проріз. У гіршому - призведе до руйнування, заклинювання круга в заготовці або навіть його повного руйнування.

 • Незбалансованість круга (дисбаланс)

Даний показник також багато в чому залежить від технологічного рівня підприємства, що виготовляє круги. Невеликий дисбаланс створює підвищені вібрації при роботі, великий - може привести до руйнування круга при наборі оборотів двигуна електро або пневмоінструменту.

ДСТУ ГОСТ 21963: 2003 не передбачає повний приймальний контроль продукції за вищевказаними параметрами - максимум 10% виробів від партії, а перевірці на граничну робочу швидкість піддається тільки 1% кругів з партії. При цьому багато недобросовісних виробників не виконують контроль навіть в настільки мінімальних обсягах.

Наведені вище стандартні показники визначають, в першу чергу, безпеку використання кругів і точність виконання операцій, а також певною мірою впливають на розрахунок витрати круга. Однак ключові параметри, які безпосередньо характеризують якість виготовлення ріжучого інструменту і відповідність його всім необхідним нормам, споживачі самостійно перевірити не можуть.

Маркування на етикетці в обов'язковому порядку включає такі дані, як марка і зернистість абразивного матеріалу, твердість і структура круга, зв'язка і наявність армуючого елемента, робоча швидкість і клас точності. Не факт, що вся представлена інформація достовірна, але і по ній побічно завжди можна визначити основні властивості круга.

 1. Марка абразивного матеріалу, як основний компонент кола, вказує, чи підходить він для обробки конкретного матеріалу. У всіх, без винятку, випадках електрокорунд (нормальний, білий, цирконієвий і ін.) Призначений для різання металів, а карбід кремнію - переважно для неметалічних матеріалів. При цьому, різних видів електрокорунду існує досить багато, і якщо на кругах, що випускаються в Росії і Україні, вказується конкретна марка (наприклад, 14 А, 13 А, 25 А, 38 А, 54 С), яка якось дисциплінує і до чогось зобов'язує, то закордонні виробники (особливо з азійських країн) зазвичай обмежуються узагальненими символами А, Z С, що потенційно передбачає використання більш широкої гами матеріалів, не завжди придатних для виготовлення відрізних кругів.
 2. Зернистість абразивного матеріалу з достатньою часткою ймовірності відображає ріжучу здатність кругів, за умови, що виробник вказав реальний показник. Не секрет, що, чим більше зерно, тим вище його ріжуча здатність, і застосування абразиву різних розмірів на кругах різної товщини викликано не тільки турботою про ріжучі властивості інструменту і його якості ... Але будь-які заяви щодо ексклюзивної зернистості - тільки рекламні трюки. Насправді ж існує пряма залежність між товщиною кола і розміром використовуваного зерна, і будь-які відхилення від технічно обгрунтованих показників відразу повинні насторожити споживача. Як правило, більш дрібний абразив виробники використовують для підвищення стійкості кола, на шкоду його ріжучій здатності. А іноді це робиться і з метою економії «елітних» номерів зернистості (F24, F30, F36), які на 15-20 відсотків дорожче абразивних матеріалів суміжних величин зернистості.
 3. Твердість відрізного круга - показник скоріше просто розрахунковий або декларований. Для підприємств, що випускають продукцію відповідно до ДСТУ ГОСТ 21963: 2003, передбачена перевірка твердості приладами «Звук». Але вибірка кіл для перевірки незначна, тому отримані дані не є достатньо достовірними. Реальна твердість круга багато в чому залежить від рецептури пов'язує і технічний рівень підприємства-виробника. Більш того, на маркуванні твердість вказується в діапазоні, який приховає певні технологічні вади (ЗІ37-43 або від С до ЧТ). Європейські виробники взагалі не виконують приймальний контроль за цим параметром, маркуючи круги по твердості і рецептурі, але заявленим ними даними можна повністю довіряти, на відміну від показників багатьох азіатських постачальників.
 4. Бакелітова зв'язка маркується просто буквою «В» усіма без винятку виробниками, але відмінності в складі можуть бути дуже серйозними. Для виготовлення відрізних кругів використовується бакелитова зв'язка, що складається з сухого фенольного сполучного (пульвербакеліта) і рідкого фенольного сполучного. Для поліпшення властивостей зв'язки до складу додаються активні наповнювачі різного походження. Видів сполучних існує безліч, але яке з них використовувати, вирішує тільки виробник інструменту. Якщо для одних вирішальним фактором дійсно є міцність і якість круга, то у інших на перший план виходить вартість. Споживач цього перевірити ніяк не може. Але в відрізних кругах, виготовлених з якісної сировини, запас міцності буде потрійний, а у зроблених на базі дешевих смол ризик розриву складає приблизно 50/50. Термін придатності також багато в чому залежить від складу речовини, що зв'язує. При цьому різниця у вартості якісних і неякісних компонентів досить серйозна (до 3? Х раз), і легко можна припустити, які з них використовуються в кругах низького цінового сегмента. Аналогічна ситуація і по наповнювачам. У дешевих кругах ви не знайдете активних наповнювачів (таких як червоний пірит, кріоліт), там будуть використані просто дешеві матеріали, в кращому разі не канцерогенні.
 5. Про наявність в відрізному колі армуючої склосітки свідчить буква F, поєднана з маркуванням сполучного (ВF). Цей символ також не несе ніякої додаткової інформації - один з головних елементів безпеки відрізного круга повністю відданий на відкуп порядності виробника.

Довідка
Наповнювачі використовуються в смоляний матриці для збільшення міцності, теплостійкості, удароміцності і т. д. Гнучке комбінування відповідних матеріалів допомагає досягти необхідних для відрізного круга властивостей.

Як наповнювачі в даний час використовуються кріоліт, пірит, сульфід цинк, літопон, кальцію фторборат, сульфат кальцію і хлорид кальцію. Раніше застосовувані трисульфід сурмі і хлорид свинцю, швидко витісняються такими матеріалами, як спеціальні галогеніди заліза.

Можна для круга діаметром 230 мм і товщиною в 2,5 мм використовувати склосітку щільністю 290 г / см², а можна і 180 г / см², що допускається діючими стандартами. Як просочення для склосітки використовуються феноло-формальдегідні смоли, аналогічні тим, які застосовуються при виготовленні самих кіл. Це робиться для досягнення максимальної адгезії між сіткою сполучною в крузі. Вибір складів для просочення досить великий - і за якістю, і за вартістю. Тому діапазон цін на диски зі склотканини досягає чотирикратного рівня при відповідній різниці в якості і можливі ризики при використанні.

Кожен з цих параметрів робить істотний вплив на якість відрізних кругів. На серйозних сертифікованих підприємствах одночасне відхилення від норми декількох показників призводить, як правило, до відбраковування всієї партії продукції ще на стадії приймального контролю. На жаль, в більшості випадків невідповідність необхідним параметрам виявляється вже при експлуатації або випробуваннях кіл.

Результуючими всіх перерахованих вище параметрів є стійкість круга і швидкість різання. Однак, як показує досвід, вони часом взаємовиключні - зростання однієї з характеристик нерідко веде до погіршення іншого. Тому окремо ні стійкість, ні швидкість різання не можуть служити критерієм якості відрізного круга.

І при визначенні їх експлуатаційних характеристик необхідно враховувати, що найбільш достовірні результати можуть бути отримані тільки в спеціально оснащеній випробувальній лабораторії.

ДСТУ ГОСТ 21963: 2003 передбачений «коефіцієнт різання», який більш коректний для загальної оцінки:

Коефіцієнт різання До - це відношення площі поперечного перерізу розрізаної заготовки до площі зношеної частини кола, при спрацьовуванні відрізного кола до діаметра 0,75 від початкового. Його обчислюють за формулою:

де SЗ - площа поперечного перерізу, що розрізає заготовки, см 2 ; n - кількість вироблених кругом розрізів; DН і DК - діаметр кола до і після різання.

Цей показник відображає економічну ефективність різання, витрату кругів на виконання певних операцій і може служити критерієм для розрахунку загальної потреби в інструменті. Його зручно використовувати в якості ключового в ході маркетингових заходів. Однак якщо робити оцінку лише по зносостійкості, то кращий результат покаже самий твердий круг (ЧТ-ВТ). Але він не ріже, а скоріше «облизує» заготовку, і для ведення інтенсивного процесу різання з його використанням необхідні значні фізичні зусилля.

Парадокс, але при виготовленні дуже твердих кругів виробник непогано заощаджує і на сполучних компонентах. Так що гасло «чим дешевше сполучна речовина, тим жорсткіші круги» відображає реальну картину.

Швидкість різання, або продуктивність в спрощеному варіанті можна прийняти як час, необхідний для виконання конкретної операції. У промисловості ця величина раніше нормувалося і була основною для розрахунку трудомісткості. Враховувався машинниц допоміжний час. Якщо в розрахунку загальної собівартості операції ціна інструменту становила до 5%, нею можна було знехтувати. На виробництво відрізні круги відбиралися за принципом високої продуктивності і якості різу. В сучасних умовах, особливо для малих і приватних підприємств, дуже важливим показником є вартість інструменту. Також при різанні (особливо великими кругами) з використанням ручних машин серйозну роль відіграє якість інструменту і його швидкість різання через фізичні зусилля, які необхідно докладати в ході виконання роботи. При використанні кіл малого діаметра (125 мм і менше) ці моменти менш очевидні.

Таким чином, об'єднати стійкість і продуктивність кола в якусь єдину величину також не представляється можливим - не існує єдиного параметра, який можна було б приймати за основу. Кожен кінцевий споживач визначає його для себе сам. Для всебічної оцінки необхідно враховувати не тільки ціну самого кола, а й інші економічні складові - оплату праці, витрати часу на виконання технологічної операції. При цьому слід враховувати, що найбільш продуктивні кола можуть мати не надто високий експлуатаційний ресурс, що має на увазі збільшення загальних витрат на інструмент. Так що вираз «це коло краще того» не має сенсу без певних застережень, за яким же саме параметру він краще.

Довідка
Структурно відрізний круг складається з трьох основних частин. Дві з них зрозумілі - абразивне зерно і сполучна. частина. Ріжучий елемент і склад, що утримує його на основі. Третя - це пори, тобто порожнечі. Вони виконують ту ж функцію, що і проміжки між зубами напилка - призначені для видалення знятого матеріалу із зони різання. Процес різання здійснює тільки шліфзерно, яке при зносі має заміщатися наступним, тобто постійно повинен відбуватися процес «самозагострювання» круга. Механізм видалення затупившихся зерен передбачає кілька варіантів:

 • локальне вигорання органічного сполучного матеріалу під дією сил тертя і підвищеної температури в зоні різання, з викришування абразиву;
 • механічне ударне видалення зерна з натугою, перевищують сили зчеплення їх зі зв'язкою.

У відрізних кругах на бакелітовій зв'язці кращий термічний механізм видалення затупившихся зерен. Тому в його конструкції має бути все збалансовано: міцність абразиву, термостійкість і адгезійна міцність сполуки, кількість пір, помічників для відводу продуктів різання. Порушення цього балансу призводить до втрати стійкості або до зниження ріжучої здатності круга.

Одним з останніх досягнень в області виробництва відрізних кругів є нова 3S technology, розроблена для країн Європейського Союзу.

Ключові характеристики відрізних кругів, виготовлених по 3S technology:

 • Speed - швидкість різання,
 • Smooth - збереження точності різу,
 • Safe - надійність.

S - Швидке та ефективне нарізання - критерій, який оцінять всі професіонали, які постійно працюють з відрізними колами. Він забезпечується шляхом наступних технологічних рішень:

 • використання глибокопрокаленого і спеціального високостійкого електрокорунду (руйнування <40%); крупнокристалічного карбіду кремнію з високою абразивною здатністю, відповідно до ISO 8486-1: 1996;
 • підбір оптимальної зернистості з ряду F24 ... F60 для кожного типорозміру кола, для забезпечення максимальної ріжучої здатності;
 • застосування методу комплексної зернистості з ряду F24 ... F60, що дозволяє відрізному кругу працювати в режимі сталого самозагострення і з низькими тепловими навантаженнями;
 • використання унікальних запатентованих складів активних наповнювачів, що не містять канцерогенів, дозволяє зменшити тепловиділення в зоні різання, знизити температуру деструкції полімерної композиції і підвищити загальну стійкість кругів.

Користувачі отримують перевагу в роботі за рахунок:

 • зниження зусилля різання;
 • збільшення швидкості різання;
 • зниження загального навантаження на інструмент, що підвищує його довговічність.

S - рівний і плавний різ:

 • рівномірний розподіл абразивного матеріалу в поєднанні з точністю геометричних розмірів, що виключає вібрації в процесі різання. Всі кола відповідають класу точності АА;
 • розвинений мікрорельеф бічної поверхні, що створюється шляхом використання плит з еластомерами при формуванні кругів. Це дозволяє значно знизити силу тертя інструменту об поверхню матеріалу що ріжеться;
 • відсутність торцевого биття, що також знижує тертя бокових поверхонь і підвищує ефективну потужність процесів різання, а також виключає «косе нарізання».

S - надійність :

 • використання інноваційних модифікованих фенольних смол забезпечує високу міцність і стійкість;
 • баланс щільності склосітки (в діапазоні від 75 до 320 г / м²), товщини і зернистості круга гарантує його безпечну експлуатацію, без зниження ріжучої здатності, знижується концентрацію пилу в зоні різання;
 • точність геометричних розмірів відповідає стандартам ISO 603, 1599, ISO 603-16-99 і виключає перекіс круга по товщині, ексцентриситет і дисбаланс.

Використовуючи відрізні круги, розроблені за даними технологіями, користувачі отримують:

 • впевненість у відповідності реальних технічних характеристик заявленим;
 • гарантію того, що в процесі експлуатації круг не розсиплеться і не перегріється, забезпечить необхідну продуктивність і ефективність.

На закінчення необхідно відзначити, що професійна серія відрізних кругів, створена за 3S technology для країн Європи, найближчим часом з'явиться і на українському ринку.

Схожі товари
180

Коментарі (0)