Доставка

- Нова Пошта;
- Ін-Тайм;
- Автолюкс

Оплата доставки на суму меншу 2000 грн здійснюється за рахунок замовника.

Тільки у нас! При покупці товару на суму від 2000 грн ДОСТАВКА ПО УКРАЇНІ БЕЗКОШТОВНА!!!


Переваги покупки в нашому магазині:
  • Можливість повернути товар протягом тижня;
  • Безкоштовна доставка;
  • Якісне обслуговування

Вимірювальні інструменти

Об'єктів для проведення вимірювань сьогодні існує безліч: це вироби на виробництві, будівельні конструкції, системи вентиляції та опалення, обладнання, фізичні явища і багато іншого. До властивостей кожного з них пред'являються певні вимоги і застосовуються певні методи контролю за допомогою спеціалізованих вимірювальних інструментів. Якщо раніше область застосування таких приладів обмежувалася строго професійною, то сьогодні вони стали доступні кожному.

Щоб Вам було легше розібратися, які вимірювальні пристрої для чого застосовуються, будемо відштовхуватися зі сфер їх використання.

Будівництво та ремонт

Вся будівельна діяльність, інженерно-технічні рішення і архітектурне проектування повинні виконуватися відповідно до прийнятих будівельних норм і правил. Дотримання встановлених законом нормативів перевіряється посадовими особами органів державного нагляду. Тому при зведенні будинків, мостів та інших споруд використовуються спеціальні прилади, завдяки яким вдається досягти найбільш якісних результатів і відповідності ГОСТам.

Професійні вимірювальні прилади для будівництва дозволяють отримувати точні дані і значно скоротити час виконання замірів. Вони зручні у використанні і, як правило, оснащені електронним дисплеєм для контролю отриманих даних. Для побутових потреб або проведення невеликих ремонтних робіт можна вибрати простіші вимірювальні інструменти, наприклад, механічні, а не електронні.

Виробництво і наукові лабораторії

Коли справа стосується деталей і частин готових виробів, помилок в розрахунках розмірів бути не повинно. Адже від цього буде залежати в кінцевому результаті якість продукції, що випускається. Наприклад, невідповідність діаметра кріплення розміру отвору стане причиною ненадійності всієї конструкції. Саме тому на більшості підприємств проводяться контрольні виміри. Для перевірки діаметра, довжини, ширини, глибини елементів виробів використовуються штангенциркулі. Зазвичай їх застосовують при виробництві виробів з металу. Також є спеціальні прилади для перевірки зовнішніх розмірів виробів, наприклад, сталевих листів - мікрометри.

Якщо на виробництві є фарбувальний цех і до нанесеного покриття висуваються особливі вимоги, то необхідно виміряти його товщину. Для цього теж існує спеціальний прилад. Він прикладається датчиком до поверхні, яку треба перевірити, і при впливі електромагнітних полів визначається відстань до металу, тобто товщина нанесеного покриття.

Перевірка умов на робочих місцях і в побуті

До приміщень, де знаходиться людина більшу частину свого життя, висуваються вимоги, від дотримання яких залежить її здоров'я і самопочуття. Особливо серйозне ставлення до умов праці, адже якщо вдома людина може створити для себе максимально можливий комфорт власними зусиллями, то на робочому місці це вкрай важко. Можна сказати, що працівник повністю залежить від того, наскільки роботодавець піклується про нього. Саме тому для атестації робочих місць існує спеціальна організація.

Перевіряють цілий комплекс факторів, що впливають на працездатність і самопочуття людини. Освітленість в приміщенні вимірюють за допомогою люксметра, рівень шуму - шумоміром, температуру - пірометром, швидкість потоку повітря (вентиляцію) - анемометром. Всі ці прилади електронні, тому отримані значення виводяться на екран, у деяких моделей в пам'яті можна зберігати до 20 параметрів. Результати перевірки порівнюють з допустимим значенням.

Інспекційні роботи

Коли є ймовірність витоку газу або порушення цілісності проводки в будівельних конструкціях, виявити джерело потрібно якомога швидше. Для цього комунальними службами використовуються спеціальні прилади, які допомагають найбільш точно визначити локальне місце потенційної небезпеки. Детектори витоку газу значно полегшують перевірку герметичності газових труб, а при виявленні витоку подають звуковий або світловий сигнал. Детектори проводки допомагають при проведенні будівельних і ремонтних робіт виявити місце знаходження прихованих в стіні проводів, щоб не пошкодити їх під час свердління. Безконтактні тепловізори дозволяють відстежити втрати тепла в прихованих комунікаціях. Відеоскоп використовується для діагностики прихованих важкодоступних ділянок комунікацій за допомогою виносного зонда із закріпленою на кінці камерою. Все, що «бачить» камера, відображається на дисплеї приладу, тому вдається найбільш точно визначити проблемне місце, не розбираючи всю конструкцію.

Як обрати вимірювальний інструмент?

Як видно з вищесказаного, приладів для проведення різних вимірів існує дуже багато. Кожен з них виконує строго певну задачу і має унікальні властивості. Але мета застосування всіх цих пристроїв одна - отримати точні дані. Тому є кілька загальних характеристик, на які слід звернути увагу при покупці. Перелічимо основні:

Діапазон вимірювань - він є у всіх інструментів. Це може бути звичайна ручна рулетка з мірною шкалою, наприклад, від 0 до 200 мм, або шумомір, який вимірює звук від 32 до 130 дБ. Чим ширше діапазон, тим більше можливостей має пристрій і тим ширше буде сфера його застосування. Професійні прилади мають досить широкий діапазон вимірювань.
Похибка - практично неминуча, тому що ідеальних умов використання вимірювальних приладів не існує. У різних пристроїв похибка може вказуватися в процентах, наприклад, 0,5% або 2%, а також в числовому відхиленні, наприклад, +/- 2 (одиниці вимірювання). Чим нижче значення похибки, тим точнішими будуть вимірювання. Надточними є електронні прилади, їх використовують в наукових лабораторіях і на виробництві при контролі якості. Механічні, як правило, мають більший відсоток похибки, тому частіше застосовуються в побутовій сфері.

Робоча температура - дуже важливий параметр при виборі вимірювального інструмента, що працює на батарейках або від акумулятора. Зазвичай виробники вказують діапазон температур, при яких прилад буде стабільно функціонувати. Залежно від того, в яких умовах і в який час року Ви плануєте проводити вимірювання, вибирайте модель з відповідними характеристиками. Наприклад, деякі прилади можуть експлуатуватися при температурі вище +5 ° С, але якщо Вам доводиться працювати на вулиці або в неопалюваних приміщеннях в зимовий час, вибирайте вимірювальний інструмент, здатний працювати при мінусовій температурі (наприклад, від -10° С до +50° С).